Čoo?


Čo je "Čoo?"???
Ide vlastne o obdobu FAQ. "Čoo" je skratka pre "často opakované otázky". Frequently asked questions sa zvyčajne prekladá ako často kladené otázky, ja som si však dovolil preložiť to tak, aby už sama skratka napovedala o čo ide.

Aký je zámer tejto stránky?
Chceme šíriť a sprístupniť všetkým naše diela, ako i diela všetkých spisovateľov-amatérov, ktorí o to majú záujem.

Ako môžem umiestníť svoj literárny pokus na túto stránku?
Stačí poslať svoje dielo na túto adresu elektronickej pošty: jimmiejohnny@host.sk. My (ja ^_^) to potom umiestnime do sekcie "Diela" spolu s menom autora.

Existujú nejaké kriteriá podľa ktorých sa rozhodujete, či literárne dielo na stránku umiestníte alebo nie?
Áno, aby sme udržali úroveň našej stránky, vyhradzujeme si právo rozhodovať o tom, či dané dielo na stránku umiestnime, alebo nie.

Aké sú kritériá pre rozhodovanie o prijati alebo neprijatí literárneho pokusu?
Rozhodli sme sa uverejňovať iba tie príspevky, ktoré sa nám budú zdať zaujímavé a dobré. Nemali by žiadnym spôsobom propagovať niečo, čo je nemorálne, alebo môže niekoho poškodiť, ublížiť mu, alebo ho zosmiešniť. Taktiež by sme neradi zachádzali do politiky.

Ako je to s cenzúrou diel? Cenzurujete alebo nechávate diela v pôvodnej forme?
Čo sa týka cenzúry samotných diel (treba dbať i o jazyk, nie len o obsah), nemienime diela samovoľne upravovať a meniť. Urobíme návrh na úpravu, ktorú potom pošleme autorovi na schválenie. Bez jeho súhlasu opravenú verziu neuverejníme.

Uverejňujete diela iba v slovenčine?
Po dohode celého týmu tvorcov tejto stránky sme dospeli k rozhodnutiu, že sa nebudeme brániť uverejňovaniu diel písaných cudzím jazykom. Musíme však byť schopní posúdíť ich obsah a zistiť, či výhovujú našim kritériám. Preto to nemusí byť úplne jednoduché. Diela písané inak, ako v slovenskom jazyku, budú jasne označené.

Čo ak mám dojem, že v rubrike "Čoo?" niečo chýba, prípadne mám výhrady k obsahu, úprave, alebo naopak by som chcel navrhnúť nejaké "zlepšováky"?
Akékoľvek pripomienky, návrhy alebo komentáre posielajte na e-mailovú adresu: jimmiejohnny@host.sk. Určite sa potešíme, pretože nám veľmi záleží na tom, aby bola táto stránka čo najlepšia.

Lunatic

Všetky texty na tejto stránke sa považujú za duševné vlastníctvo ich autorov.